Earthquake Engineering

یکی از اولین محصولات SazeApps که هم اکنون آماده ی ارائه به شما مهندسین، اساتید و دانشجویان رشته های عمران و مکانیک است، اپلیکیشن «دینامیک سازه ها و مهندسی زلزله» می باشد.

کاربرد این اپلیکیشن برآورد رفتار دینامیکی سازه های یک و یا چند درجه آزادی است. این اُپ پاسخ های سازه ی یک درجه آزادی را با شرایط میرا و نامیرا تحت حالات ارتعاش آزاد و اجباری تحلیل نموده و در اختیار کاربر قرار می دهد.

علاوه براین، محیطی برای آنالیز شبه دینامیکی پاسخ سازه ی چند درجه آزادی فراهم می نماید، که مدل های برشی سازه را به راحتی و به کمک روش های عددی تحلیل نموده و نهایتاً پاسخ های سازه اعم از تغییر مکان ها و نیروها را برای استفاده کاربر در قالب ماتریس، جدول و گراف نمایش می دهد.

استفاده از این نرم افزار بسیار کاربرپسند بوده و محاسبات دستی زیادی را حذف می نماید. استفاده از این نرم افزار را به عنوان یک ابزار کمک درسی توانمند به همه ی مهندسان، اساتید و دانشجویان دوره های لیسانس، فوق لیسانس و دکتری در رشته های عمران و مکانیک توصیه می کنیم.

Plate Girder

در سال های اخیر با غالب شدن متٌد طراحی LRFD و همچنین چاپ آیین نامه های جدید مبحث دهم و AISC و نیز عدم آشنایی طیف گسترده ای از مهندسان با مفاهیم و نیز پارامترهای طراحی اینگونه آیین نامه ها، نیاز به نرم افزارهای محاسباتی در این زمینه بیش از پیش احساس می گردد.

تا چند سال پیش مهندسان می توانستند حداکثر با داشتن یک کتاب اشتال و کمک گرفتن از حافظه و نیز یک ماشین حساب مهندسی، بسیاری از محاسبات مربوط به طرح قطعات اصلی سازه های فولادی را به راحتی انجام دهند، ولی اکنون با تغییر رویکرد عملکردی آیین نامه ها و محاسبات پیچیده مربوط به برخی از معیارهای طراحی امکان به خاطر سپردن اینگونه روابط طراحی عملا امکان پذیر نیست.

بر این اساس اپلیکیشن طراحی تیرهای ساخته شده از ورق یا به عبارت دیگرطراحی تیرورق در حالت متقارن وغیر متقارن طراحی و توسعه یافته و اکنون در اختیار شماست.

استفاده از این نرم افزار بسیار کاربرپسند بوده و محاسبات دستی زیادی را حذف می نماید. استفاده از این نرم افزار را به عنوان یک ابزار کمک درسی توانمند به همه ی مهندسان، اساتید و دانشجویان دوره های لیسانس، فوق لیسانس و دکتری در رشته عمران توصیه می کنیم.

Stahl

همیشه یکی از کتب پر استفاده و مهم در طراحی سازه های قولادی جداول مشخصات هندسی مقاطع گرم نورد و یا جداول اشتال بوده است. این کتاب استاندارد، نقش بسزایی را در طول سالهای گذشته در طراحی سازه های فولادی در کشور عزیزمان و یا حتی در سراسر جهان بازی نموده است.

در سالهای اخیر و با تغییرات آیین نامه ها و روش های طراحی، لزوم استفاده از خواص پیچیده تر و نیز پلاستیک مقاطع که در جداول اشتال کمیاب است بیش از پیش احساس می گردد. این نکته باعث شده است که کارایی این کتب کاهش پیدا نماید.

گروه نرم افزاری سازه در مجموعه Saze Apps اپلیکیشن STAHL را بمنظور استفاده دانشجویان و مهندسین سازه تولید نموده است. پارامتر هایی نظیر Lr , Lp , Cw , Z از جمله پارامتر های مهم برای محاسبات ظرفیت خمشی تیرها و تیر-ستون های فولادی می باشند که به طور منحصر بفرد در این اپلیکیشن گردآوری شده اند.

Open Channel

این اپلیکیشن حهت تحلیل مقاطع معروف کانال ها ساخته شده است. دانشجویان و مهندسینی که در حوزه طراحی ابنیه آبی فعالیت می کنند می توانند با استفاده از آن مقاطعی چون کانال های مستطیلی، ذوزنقه ای، کانیو و غیره را تحلیل نماید.

محاسبات مربوط به تحلیل مقطع کانال ها با استفاده از روابط مانینگ صورت میگیرد. این اپ ضمن برآورد خواصی چون عمق نرمال، شعاع هیدرولیکی و بسیاری از موارد دیگر می تواند مقادیر کمیت های بحرانی این کانال ها را نیز محاسبه نماید.

ضمناً محاسبه و ترسیم نمودار نیروی مخصوص و نیز انرژی مخصوص از دیگر ویژگی های این اپ می باشد.

 • ارتفاع نرمال
 • مساحت نرمال
 • محیط تر شده
 • عمق هیدرولیکی
 • شعاع هیدرولیکی
 • فاکتور سطح
 • مساحت بحرانی
 • عمق بحرانی
 • محیط تر شده بحرانی
 • شعاع هیدرولیکی بحرانی
 • عمق هیدرولیکی بحرانی
 • فاکتور سطح بحرانی
 • و نمودارهای انرژی مخصوص و نیروی مخصوص

گروه نرم افزاری سازه

saze apps

Saze Apps محصولی جدید از گروه نرم افزاری سازه است که با تولید اپلیکیشنهای تخصصی عمرانی برای تلفن های همراه و تبلتها سعی در کمک به دانشگاهیان و مهندسان این رشته دارد